نژاد سگ

وحشی ترین نژاد سگ کدام نژاد است؟

وحشی ترین نژاد سگ

سگ‌ها اغلب به عنوان بهترین دوست انسان شناخته می‌شوند، اما همه نژادها مثل هم نیستند. براساس تحقیقات، برخی از سگ‌ها به عنوان خطرناک‌ترین و وحشی ترین نژاد سگ محسوب می‌شوند. در این مطلب شما راا با وحشی ترین سگ ها آشنا می کنیم.

اگرچه هر سگی ممکن است شما را بگزد و آسیب‌های شخصی وارد کند، اما برخی از سگ‌ها بیشتر تمایل دارند این کار را انجام دهند. در نتیجه، سگ‌های زیر از نظر آماری شهرتی برای خشونت یا خشن‌تری دارند.

اگر سگ‌ها به اطاعت آموزی آموزش داده نشوند یا در سنین اولیه اجتماعی‌سازی نشوند، ممکن است مشکلات خشونت داشته باشند. آن‌ها همچنین ممکن است بیشتر دندانه بزنند اگر تعامل کمی با صاحبشان داشته باشند. سگ‌ها همچنین ممکن است اگر بعد از زایمان یا بیضه‌گیری نشده باشند، نشانه‌های خشم را نشان دهند.

بعضی از سگ‌ها وحشتناک‌تر هستند زمانی که احساس بیماری، ترس یا تهدید می‌کنند. به همین دلیل، ایمنی را در اطراف تمام سگ‌ها حفظ کردن مهم است. با این حال، نیز مهم است نژادهایی که طبیعت آن‌ها منجر به حملات سگ و آسیب‌های بیشتر می‌شود، توجه داشت.

تریر آمریکایی پیت بول (American Pit Bull Terrier)

1- تریر آمریکایی پیت بول (American Pit Bull Terrier)

تریر آمریکایی پیت بول به عنوان یکی از خطرناک‌ترین نژادهای سگ – به طور همزمان در ایالات متحده و در سطح جهان – محسوب می‌شود. آن‌ها نژادی بسیار خشن هستند و شناخته‌شده‌اند که به افراد حمله و شکار کنند. آن‌ها همچنین سگ‌های بسیار قوی هستند و به راحتی می‌توانند هر کسی را که در مسیرشان ایستاده باشد، غلبه کنند.

در واقع، از دهه‌ها پیش، نژادهای خشن به عنوان تریر استفوردشر امریکایی نیز شناخته می‌شوند و از عموم مردم ترسانده‌اند. این سگ به واقع تبعیض‌آمیز می‌شود، از آنجا که شهرت ناپیش‌بینی برایش دارد. نشان‌دهنده‌های خشونت آن نیز توسط گزارش‌ها و ادعاهای رسانه‌ای تایید شده است.

داده‌ها نشان می‌دهند که این سگ‌ها حدود 6% از سگ‌های ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. با این حال، 68% از پیت بول‌ها از سال 1982 به بعد مسئول حملات سگ به انسان بوده‌اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) این تحقیقات را تأیید می‌کند و نتیجه می‌گیرد که پیت بول‌ها مسئول تعداد بیشتری از کشتارها نسبت به هر نژاد دیگری هستند.

علاوه بر این، منابع متعدد اعلام می‌کنند که قربانیانی که بیشترین خطر حمله را دارند، کودکان هستند. گزارشی که توسط انجمن بیمارستان حیوانات آمریکایی منتشر شده‌است نشان می‌دهد که پیت بول‌ها بیشترین تعداد افراد را – به میزان 22.5% – نسبت به دیگر نژادها گاز گرفته‌اند، که پیگردی آن توسط نژادهای مختلط و ژرمن شپرد دنبال می‌شود.

با این‌حال، در حالی که پیت بول خطر بیت دادن بالاتری دارد و میانگین آسیب به ازای هر گاز دادن بیشتری دارد، نژادهایی مانند آکیتا دارای خطر کمتری برای بیت دادن هستند. با این حال، خسارت ناشی از گاز دادن آن‌ها بالا است.

روتوایر (Rottweiler)

2- روتوایر (Rottweiler)

روتوایلرها سگ‌های بزرگ و قدرتمندی هستند که دارای دندان‌های قوی هستند و به راحتی می‌توانند آسیب جدی یا مرگ و میر را ایجاد کنند. علاوه بر این، آن‌ها اغلب خشن و اراضی‌نشین هستند که باعث تهدید جدی برای همچنین افراد و سایر حیوانات می‌شوند.

ایرلند، پرتغال و لهستان همگی قوانینی دارند که ممنوعیت از افراد برای تحت نظر گرفتن یا امتلاک این سگ‌ها را تعیین می‌کنند. این نژاد سگ آلمانی به عنوان نگهبان، محافظ و وفادار به صاحبان خود شناخته می‌شود. با این حال، این احساس اخلاص باعث می‌شود که هر نفری – سگ یا انسان – به عنوان یک تهدید و در معرض خطر حمله توسط سگ‌ها قرار گیرد.

یک مطالعه انجام شده توسط CDC نشان داد که روتوایلرها در طول دو دهه گذشته مسئول کشتن 29 نفر انسان بوده‌اند، که آن‌ها را دومین خطرناک‌ترین نژاد سگ به ثبت رسانده است.

ژرمن شپرد (German Shepherd)

3- ژرمن شپرد (German Shepherd)

ژرمن شپرد یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ در جهان هستند و همچنین یکی از خطرناک‌ترین نژادها نیز محسوب می‌شوند. این سگ‌ها در ابتدا برای چرای گله و نگهبانی از گوسفندها اصطلاحاً تولید شدند، اما اکنون اغلب به عنوان سگ‌های پلیسی، نگهبانی و حیوانات خدمتی استفاده می‌شوند.

گرگ‌های آلمانی سگ‌های بزرگ و قدرتمندی هستند که دارای انرژی فراوانی می‌باشند، و اگر به درستی آموزش داده و اجتماعی‌سازی نشوند، می‌توانند بسیار خطرناک باشند. اگر یک مالک سگ یک چیواوا بلند مهارتی داشته باشد، گاز زده شده توسط آن آسیب‌هایی ایجاد می‌کند اما به مراتب کمتر از یک گرگ آلمانی شناخته می‌شود.

نیروی گاز زدن گرگ آلمانی می‌تواند بسیار جدی باشد – به اندازه کافی که بتواند استخوانی را شکسته یا عروق خونی را پاره کند و باعث خونریزی و مرگ شخص شود. این نژاد که دارای مالکیت و اراضی‌نشینی است، ممکن است در صورت احساس اختلاس در فضایشان یا در صورت ورود مهمانان ناخواسته، حمله کند.

برای اطمینان از اطاعت بیشتر سگ، مالک سگ باید آن را از هنگام جوانی آموزش دهد. هر چه زودتر شروع شود، بهتر است. اجتماعی‌سازی یک جزء مهم از آموزش سگ است. اگرچه سگ ممکن است احساس تهدید کند، اما کمتر خطرناک خواهد بود.

همچنین، مهم است به این نکته توجه کنیم که گرگ‌های آلمانی که سن بالاتری دارند، ممکن است به دلیل پیری بیشتر خشونت آمیزتر باشند. اگر درد دارند، احتمالاً از عصبانیت رنج می‌برند و به دلیل ترس یا درد به کسی حمله می‌کنند.

هاسکی (Husky)

4- هاسکی (Husky)

یک هاسکی همچنین هوشمند و دشوار در آموزش است. بنابراین، مالکان باید سگ خود را در زمان جوانی آموزش اطاعت دهند.

اگرچه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اعلام کرده‌است که هاسکی‌ها به طور عمده تهدیدی برای سلامتی عمومی نیستند، اما اندازه بزرگ و رفتار پرجنب و جوش آن‌ها می‌تواند منجر به آسیب‌ها یا مرگ شود. این سگ‌ها مسئول حدود یک فوتالیته سالانه هستند. قدرت فوق‌العاده آن‌ها دقیقاً آن‌ها را مناسب کودکان نمی‌کند.

ولف هیبرید (Wolf Hybrid)

5- ولف هیبرید (Wolf Hybrid)

بیشتر مردم گرگ‌ها را به عنوان حیوانات خطرناک و وحشی تصور می‌کنند. اما آیا می‌دانستید واقعاً نژادهای مختلط گرگ وجود دارند؟ گرگ‌های مختلط یا هیبرید گرگ، مخلوطی از سگ خانگی و گرگ وحشی هستند. اگرچه ممکن است شبیه سگ‌های جذاب و دوست‌داشتنی به نظر بیایند، اما همچنین می‌توانند خطرناک باشند.

آنچه گرگ‌های مختلط را خطرناک می‌کند، این است که آموزش و کنترل آن‌ها چالش‌برانگیز است. این امر سبب می‌شود که این سگ نژادی در اطراف انسان‌ها، به ویژه کودکان، تهدیدی خطرناک باشد.

علاوه بر این، اگر از محدوده مالکیت خود فرار کنند، به دلیل طبیعت وحشی آن‌ها، دشوار است که آن‌ها را گرفتار کنید. هر حیوانی که به طور کامل به خانگی شدن نرسیده باشد، می‌تواند خطر و تهدیدی برای انسان‌ها ایجاد کند.

همچنین مهم است به برخی از اسطوره‌ها و واقعیت‌های مربوط به این سگ‌ها آگاه باشیم. به عنوان مثال، یکی از اسطوره‌ها این است که این نوع سگ‌ها برای نگهبانی مناسب هستند. با توجه به این که طبیعت واقعی گرگ‌ها خجالتی است، آن‌ها به طور معمول به عنوان سگ‌های نگهبان موفق عمل نمی‌کنند.

تمایلات تهاجمی آن‌ها معمولاً از ترس نشأت می‌گیرد که این امر آن‌ها را غیرقابل پیش‌بینی و گاهاً سخت کنترل می‌کند.

آن‌ها نیز به اختلالات عفونی بیشتری در معرض هستند، که ممکن است آسیب ناشی از گاز خوردن سگ را تشدید کند. در واقع، در مورد تأثیربخشی برخی از واکسن‌های سگ در برخی از نژادهای مختلط گرگ، سوالاتی وجود دارد.

همچنین، به اسطوره‌ای که می‌گوید گرگ مختلط نژاد مالاموت یا هاسکی است، باور نکنید. مالاموت و هاسکی دو نژاد سگ جداگانه هستند.

الاسکاین مالاموت (Alaskan Malamute)

6- الاسکاین مالاموت (Alaskan Malamute)

الاسکاین مالاموت نژادی بزرگ از سگ‌ها است که در ابتدا برای شکار و کار در مناطق قطب شمال تولید شده است. آن‌ها سگ‌های قوی، خشن و قدرتمندی هستند که اگر به درستی آموزش داده نشوند و اجتماعی‌سازی نشوند، ممکن است بسیار خطرناک باشند. این نژاد به افرادی که برای اولین بار سگ دارند یا خانواده‌هایی با کودکان کوچک توصیه نمی‌شود.

اگر مالاموت مورد سوءاستفاده قرار گرفته یا تجربه‌ای بد در پناهگاه نجات داشته باشد، به احتمال زیاد خشونت‌آمیز‌تر عمل خواهد کرد. بنابراین، اجتماعی‌سازی و مهربانی از این سگ می‌تواند جلوی رفتار خشونت‌آمیز در برابر افراد را بگیرد.

دوبرمن پینشر (Doberman Pinscher)

7- دوبرمن پینشر (Doberman Pinscher)

دوبرمن پینشر به واقع ممکن است یک سگ ترسناک برای امتلاک یا برخورد تصادفی با آن باشد. شما ممکن است آن را با دیدار غیرمنتظره با یک گریزلی در یک جنگل دورافتاده مقایسه کنید. علاوه بر این، گاز زدن این سگ به عنوان قوی‌ترین گاز زدن در ثبت تاریخ شناخته می‌شود. گزارش شده است که این سگ دارای 600 پوند فشار در حمله با دندانهایش است – چیزی که آن را به یک حریف قابل احترام تبدیل می‌کند.

با توجه به این که دوبرمن یک سگ باهوش است، می‌تواند به دستور تهاجمی عمل کند. یک پسر نه ساله در سال 2001 توسط یک دوبرمن پینشر کشته شد. مالک سگ به اهمیت نپذیرفته شد، چرا که سگ را به درستی نظارت نمی‌کرده بلکه سگ را برای انجام تهاجم آموزش داده بود.

چاو چاو

8- چاوچاو (The Chow Chow)

هر چند چاو چاو شباهتی به یک خرس تدی بزرگ و دوست‌داشتنی دارد، اما این سگ نیز یک سگ تهاجمی است که به خشونت نسبت به بزرگسالان و کودکان شناخته شده است. به واقع، ظاهر سگ چاو چاو ممکن است گمراه‌کننده باشد، زیرا این سگ مسئول بیش از 238 حمله میان سال‌         های 1979 تا 1998 بود. از بین آن حوادث، 40 حمله منجر به کشتار شد و 37 نفر از قربانیان کودکان بودند.

بنابراین، این سگ که اصالتاً از چین به دست آمده است، به عنوان یک حیوان خانگی با خطر بالا در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این که ممکن است وزنی تا 70 پوند داشته باشد، اگر احساس تحریک، ترس یا تهدید کند، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

Great-Dane

9- دین (Great-Dane)

اگر دین احساس ترس یا تهدید کند، می تویاند بسیار خطرناک شود. به خصوص که آن ابعاد او بسیار درشت است. در غیر این صورت، این سگ به عنوان یک دوست نرم و بزرگ محسوب می‌شود. نام آن شما را گول نزد. این سگ یک نژاد سگ آلمانی است و اهل دانمارک نیست. بدون شک، این سگ اندازه‌اش بسیار بزرگ است و بیش از 30 اینچ قد دارد. بنابراین، این حیوان بلندتر از سگ‌های “خطرناک” دیگر مانند دوبرمن‌ها و گرگ‌های آلمانی – به تعداد چند اینچ است.

زمانی که این سگ بر روی دستهای پشتی خود ایستاده باشد، بلندتر از اغلب انسان‌ها خواهد بود. همچنین وزن قابل توجهی، حدود 180 پوند دارد. با در نظر داشتن این دو عامل، افراد باید هوشیار باشند اگر دین بزرگ به عنوان تهدید یا تهاجمی رفتار کند. حتی اگر مالک مسئول و به طور عمومی رفتار سگ را به خوبی مدیریت کند، این سگ می‌تواند بسیار سخت به کنترل درآید.

گوش‌های این سگ نیز قابل توجه هستند و به طور طبیعی به صورت جمع شده رشته می‌کنند. برخی از مالکان گوش‌های سگ‌های خود را بریده می‌کنند.

کلوپ کنینگ ترین امریکا گزارش داده که دین بزرگ چهاردهمین نژاد پرطرفدار سگ در ایالات متحده است. در واقع، محبوبیت این نژاد همچنان در حال افزایش است، بنابراین حتی اگر به عنوان خطرناک در نظر گرفته شود، بسیاری از افراد دین بزرگ را به عنوان حیوان خانگی انتخاب و امتلاک می‌کنند.

بیشتر مالکان گزارش داده‌اند که دین بزرگ طبیعت خوبی دارد، آرام و باهوش است. با این حال، همچنین محافظه‌کار و اراضی‌نشین است. دو ویژگی که به دلیل ارتفاع و وزن سگ ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند.

اکیتا Akita

10- آکیتا (Akita)

آکیتا نژاد بزرگی از سگ‌ها است که اصالتاً از ژاپن به دست آمده است. آن‌ها به دلیل وفاداری و محافظت‌کنندگی قوی نسبت به مالکانشان شناخته می‌شوند، اما همچنین ممکن است در برابر غریبه‌ها تهاجمی باشند. آکیتا‌ها نیز سگ‌های بسیار قدرتمندی هستند، بنابراین اگر به کسی حمله کنند، نتایج می‌تواند ویرانگر باشد.

آنچه سگ را به ویژه خطرناک می‌کند، فک‌های خودشکن‌شکل آن است. به دلیل شکل فک‌ها، گاز زدن این سگ استثنایی قدرتمند است. همچنین، شما نمی‌توانید فک‌ها را باز کنید مگر اینکه سگ تصمیم به رها کردن آن کند. بنابراین، اگر سگ گاز زد، می‌تواند برای برخی از قربانیان مرگبار یا تغییرات زندگی‌کننده باشد.

شهرهای خاصی در ایالت ایندیانا مقرراتی را برای برخی از نژادهای خطرناک سگ‌ها، به خصوص تریرهای پیت بول، تصویب کرده‌اند. به عنوان مثال، در شراویل، تریرهای پیت بول از پارک‌های سگ ممنوع هستند، در حالی که شهرهای دیگر این سگ‌ها را خطرناک معرفی کرده‌اند. شهر گرینویل محدودیت‌های خاصی برای سگ‌ها مانند آکیتا، چاو چاو، دوبرمن پینشر، تریرهای پیت بول، روتوایلرها و هیبریدهای گرگ دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *