نگهداری از سگ

آیا سگ ها می توانند غذای گربه بخورند؟

از دامپزشکان اورژانس و پرستاران دامپزشکی مان اغلب در این خصوص سوال می شود که سگ ها، گربه ها، و خرگوش ها چه چیزی می توانند و چه چیزی نمی توانند بخورند. به لطف تلاش های مداوم انجمن صاحبان حیوانات خانگی، به اشتراک گذاشتن مقاله های توصیه ای، و اعلام هشدارهای متعدد؛ اکنون می دانیم که شکلات بطور مثال برای حیوانات خانگی مضر است. اما چه ویژگی های دیگری در لیست “نخوردن” وجود دارد؟ این مقاله به بررسی بروز خطرات احتمالی خوردن غذای گربه توسط سگ ها می پردازد.

آیا می توان غذای گربه را به سگ ها داد؟

نباید غذای گربه را به سگ ها داد و صاحبان سگ هایی که گربه هم دارند، باید اطمینان حاصل کنند که دسترسی سگ هایشان به غذای گربه محدود شده است. یکی از دلایل آن می تواند این باشد که گربه ها گوشتخوار هستند و رژیم غذایی آن ها تقریباً منحصراً از گوشت تشکیل شده است. از سوی دیگر، سگ ها همه چیزخوار بوده و برای رفع نیازهای غذایی خود به رژیم غذایی بسیار متعادل تری نیاز دارند.

چرا غذای گربه برای سگ مضر است؟

غذای گربه دارای چربی، کالری، و پروتئین بالایی می باشد و بدین معنی است که برای سگ ها ایده آل نیست. سگ های دارای معده حساس ممکن است پس از خوردن غذای گربه دچار ناراحتی های گوارشی، بیماری، و اسهال شوند. سگ هایی که بطور منظم از غذای گربه تغذیه می کنند، بیشتر در معرض خطر چاقی و پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) بالقوه تهدید کننده زندگی شان قرار دارند که همان التهاب اندامی می باشد که به فرآیند گوارش کمک می کند. اما بر خلاف غذاهای حاوی مواد شیمیایی سمی مانند شکلات، خوردن غذای گربه که از کاسه گربه ای ناآگاه به سرقت رفته، بعید است که باعث مرگ سگ شود.

چگونه مانع خوردن غذای گربه توسط سگ ها شویم؟

غذای گربه را همیشه باید دور از دسترس سگ تان نگه دارید و اگر مشکوک هستید که سگ مقدار قابل توجهی از غذای گربه را خورده، باید با دامپزشک مشورت کنید. همچنین بیاد داشته باشید که غذای سگ ها برای گربه ها نیز خوب نیست.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *