نگهداری از سگ

نگهداری از سگ در زمستان (4 نکته طلایی برای محافظت از سگ در برف)

مراقبت از سگ ها در برف و سرما

چه عاشق زمستان باشید و چه گرمای تابستان را ترجیح دهید، چیزی در رابطه با خوشگذرانی با سگ تان در برف وجود دارد که باعث می شود حس کنید مجدداً به دوران کودکی تان برگشته اید. با این حال زمانی که هوای بیرون وحشتناک می شود، باید اقدامات احتیاطی بیشتری را برای نگهداری سگ در زمستان و ایمن نگه داشتن سگ در برف انجام دهید. برای محافظت از سگ در برف، راهکارهایی را تارائه داده ایم تا با انجام آن ها از سگ تان در زمستان محافظت کنید.

آیا می توانم سگم را در برف رها کنم؟

منوط به نوع نژاد سگ تان، باید مدت زمان بیرون ماندن حیوان در داخل برف را محدود نمایید. برای نژادهای شمالی مانند سگ هاسکی سیبری، بهتر و امن تر است که به مدت طولانی تری نسبت به سایر نژادها در خارج از خانه بمانند. اما یک نژاد کوچک با پوشش کوتاه مانند چیهواهوا، اگر بخواهد زمانی را به بازی در خارج از خانه بگذراند، به یک کت و چکمه زمستانی خوب نیاز دارد.

بطور کلی برای اکثر سگ ها بی خطر است که حدود 10 الی 15 دقیقه بدون سرد شدن بیش از اندازه را در بیرون از خانه سپری کنند فقط به شرطی که دما به میزان قابل توجهی زیر صفر نباشد. هرگز نباید سگ تان را برای مدت طولانی بدون مراقبت در برف رها کنید چرا که ممکن است دچار هیپوترمی یا سرمازدگی شود.

آیا ممکن است پنجه های سگ در برف آسیب ببینند؟

همان طور که ما در طول ماه های زمستان از خشکی لب ها و دست ها رنج می بریم، سگ هایمان نیز بدون شک تحت تأثیر هوای سرد قرار می گیرند. پنجه هایشان بویژه در برابر سرما حساس اند زیرا در تماس مستقیم با برف و یخ قرار دارند. برف و تکه های یخ می توانند بین انگشتان پای حیوان جمع شده و باعث ناراحتی و افزایش احتمال ابتلا به سرمازدگی شود.

اما برف و یخ تنها مشکلات زمستانی نیستند که باید نگرانشان باشید. عوامل یخ زدایی شیمیایی و نمک می توانند باعث سوختگی شیمیایی شوند و بعداً در صورت بلعیده شدن، سمی خواهند بود. توصیه می کنیم برای محافظت از پنجه های حیوان، یک جفت چکمه زمستانی با کیفیت بالا تهیه کنید! چکمه هایش را درآورید و بلافاصله پس از ورود به داخل منزل، آن ها را تمیز کنید تا از لیسیدن چکمه توسط توله سگ جلوگیری نمایید.

نکات کاربردی محافظت از سگ در برف

ایمنی حیوان خانگی خزدارتان، نگرانی اصلی شماست و ایمن نگه داشتن آن در برف می تواند کمی مشکل باشد. در اینجا چند نکته جهت کمک به شما در این رابطه آورده شده است.

  • از میزان تحمل سگ تان آگاه باشید

درحالیکه نژادهایی با پوشش ضخیم و کلفت می توانند شما را در یک پیاده روی 30 دقیقه ای روی برف همراهی کنند اما همه نژادها قادر به تحمل سرما نیستند. توله سگ تان را با لباس و چکمه گرم بپوشانید بخصوص اگر توله سگ جوان یا سگ مسن دارید زیرا توله سگ ها و سگ های مسن برای تنظیم دمای بدنشان دچار مشکل هستند. وقتی بیرون از خانه هستید، مراقب سگ تان باشید. اگر شروع به لرزیدن و نالیدن کرد و یا علائم دیگری از خود نشان داد که می خواهد به خانه برود، سریعاً او را به داخل برگردانید.

  • مراقب مواد شیمیایی باشید

علاوه بر نمک و عوامل یخ زدا، باید به یک ماده شیمیایی کشنده دیگر نیز توجه داشته باشید: ضدیخ. اطراف وسیله نقلیه خود را بطور کامل تمیز کنید تا از خورده شدن این ماده شیمیایی کشنده توسط توله سگ تان جلوگیری نمایید. همچنین ممکن است بخواهید بجای اتیلن گلیکول، سراغ یک محصول مبتنی بر پایه پروپیلن گلیکول بروید. اگر سگ تان را به پیاده روی در خیابان شلوغی می برید، او را از وسایل نقلیه دیگر دور نگه داشته و نگذارید مواد شیمیایی نشتی در آن محدوده را بررسی کند.

  • کالری آن ها را افزایش دهید

تحقیقات نشان می دهد توله ها به 2 تا 3 برابر کالری هایی نیاز دارند که معمولاً در ماه های گرم تر مصرف می کنند تا بتوانند کالری اضافی که در پاییز و زمستان می سوزانند را راحت تر جبران کنند. اندازه غذای سگ را 2 برابر کنید و از دادن 1 یا 2 خوراک اضافی در ماه های سردتر به حیوان نترسید. در صورت داشتن اضافه وزن، با دامپزشک خود در خصوص میزان تغذیه سگ تان صحبت کنید. دامپزشک می تواند بر اساس سلامت عمومی سگ تان، شرایط بهداشتی زمینه ای، و سطح فعالیت حیوان؛ توصیه های مناسبی را به شما ارائه دهد.

  • داخل خانه را گرم و راحت نگه دارید

مراقبت از توله سگ در طول زمستان پس از ورود شما به داخل منزل نیز ادامه دارد. مطمئن شوید سگ شما پس از گذراندن مدتی در بیرون از خانه، کاملاً خوب و خشک است و تمام تلاشتان را برای گرم نگه داشتن حیوان انجام دهید. درحالیکه کاهش دما در داخل خانه می تواند باعث صرفه جویی در هزینه قبض آب و برق شود ولی همچنین می تواند احساس ناراحتی را در توله های خزدار بوجود آورد.

گرم نگه داشتن خانه می تواند به جلوگیری از تشدید آرتروز کمک کند و بدیهی است که هر یک از اعضای خانواده تان در خانه گرم و دلپذیر نیز راحت ترند. اگر در خانه قدیمی تری زندگی می‌ کنید، از یک بخاری مخصوص حیوانات خانگی استفاده نمایید. همچنین باید مطمئن شوید توله سگ به یک تخت گرم و تمیز مخصوص سگ دسترسی دارد.

اگر افزایش گرما منجربه ترک خوردن لب ها و خشکی پوست می شود، می توانید از یک مرطوب کننده برای کاهش خشکی زمستان در داخل خانه بهره ببرید. ایمن و گرم نگه داشتن توله سگ در زمانی که دما کاهش می یابد، می تواند چالش برانگیز بنظر برسد، اما الزاماً این طور نیست.

اجازه ندهید سگ های کوچک، خیلی جوان، مسن تر، و یا سگ هایی که مشکلات سلامتی دارند؛ مدت زمان زیادی را خارج از منزل سپری کنند. مطمئن شوید آن ها لباس های مناسب زمستان مانند یک کت خوب و چکمه های ضد آب دارند. مراقب مواد شیمیایی خطرناک باشید و این موضوع را بیاد داشته باشید: اگر بیرون از خانه برای شما خیلی سرد است، برای سگ تان نیز به همین صورت است.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *