نگهداری از سگ

مقدار غذای سگ و بهترین زمان برای غذا دادن به سگ را بشناسید

مقدار غذای سگ

آیا با خوردن سه وعده غذایی خوشمزه در روز به اضافه میان وعده ها احساس گناه می کنید درحالی که سگ شما فقط یک یا دو پیمانه کیبل خشک می خورد؟ اگر برایتان سوال است که مقدار غذای سگ در روز چقدر باید باشد و بهتری زمان غذا دادن به سگ چه وقتی است، تا انتهای این مطلب با پتیسما همراه باشید.

1) اجازه دهید سگ تان، خودش تصمیم بگیرد

برای سگ هایی که وزن مناسبی دارند و در خانه دچار حادثه نمی شوند، ممکن است بتوانید از روش تغذیه با انتخاب آزاد استفاده کنید. این بدان معناست که شما تمام روز غذا را در دسترس سگ تان قرار داده و به حیوان اجازه می دهید تا خودش غذا بخورد. این کار می تواند روش خوبی برای سگ های خیلی فعال باشد که کالری بیشتری نسبت به همتایانشان می سوزانند.

اگر در تمام روز غذا را برای سگ تان کنار می گذارید، از غذای خشک استفاده کنید که فاسد نمی شود. اگر یک سگ شیرده در خانه دارید، احتمالاً با روش انتخاب آزاد تغذیه می شود. سگ هایی که در حال شیردهی هستند، به کالری زیادی جهت تولید جریان ثابت شیر برای توله هایشان نیاز دارند.

معایب: گذاشتن غذای سگ در طول روز می تواند حشرات، جوندگان، یا راکون ها را به خود جذب کند. این مسئله بخصوص زمانی صدق می کند که به سگ تان در خارج از خانه غذا می دهید. بنابراین مراقب باشید. و اگر بیش از یک حیوان خانگی دارید، ممکن است آن ها بر سر غذا با هم دچار اختلاف و درگیری شوند. همچنین این روش برای سگ های دیابتی نیز مناسب نیست.

2) سهمیه غذا را کنترل کنید

برای سگی که هرگز غذا خوردن را ترک نمی کند، از روش کنترل سهمیه استفاده کنید. ابتدا از دامپزشک بپرسید وزن ایده آل سگ تان چقدر است. اگر از غذای تجاری سگ استفاده می کنید، به حیوان خانگی تان همان مقداری از غذا را بدهید که روی بسته چاپ شده و متناسب با وزن ایده آل حیوان است.

با این حال گاهی اوقات مقدار پیشنهادی، بیشتر از نیاز سگ تان است. دامپزشک شما می تواند مقدار دقیق ماده غذایی را محاسبه کند. می توانید یک یا دو بار در روز به سگ تان غذا بدهید. بهتر است این کار را دو بار در روز طی فواصل 8 تا 12 ساعت انجام دهید. اگر این کار را بدین شکل انجام می دهید، مقدار پیشنهادی موجود درون بسته را تقسیم نموده و یا به حیوان دو برابر مقدار مورد نیازش غذا بدهید.

3) به زمان توجه داشته باشید

اگر نگران پرخوری سگ تان نیستید ولی همچنین نمی خواهید غذا را در تمام طول روز در اختیارش قرار دهید، از روش تغذیه زمانبندی شده، استفاده نمایید بدین معنی که شما مدت زمان معینی مثلاً 30 دقیقه را برای غذا خوردن، به سگ تان اختصاص می دهید. با پایان مدت زمان تعیین شده، هر چیزی را که نخورده، دور بریزید. وقتی 8 تا 12 ساعت بعد دوباره به حیوان غذا بدهید، سگ تان گرسنه و آماده خوردن خواهد بود.

چقدر تنقلات به سگ بدهیم؟

غذای سگ باید 5 تا 10 درصد و یا کمتر از رژیم غذایی روزانه حیوان خانگی را تشکیل دهد. از دامپزشک در مورد تعداد دفعاتی بپرسید که برای سگ تان مناسب است. این کار بر اساس وزن و سطح فعالیت آن ها متفاوت خواهد بود. اگر به استفاده مکرر از خوراکی ها برای تمرین و آموزش حیوان، نیاز دارید، از تکه های بسیار کوچک استفاده کنید. همچنین می توانید مقداری از کیبل های روزانه سگ تان را کنار بگذارید تا هنگام تمرین، از آن به عنوان “خوراکی” استفاده کنید.

استفاده از دستورالعمل های موجود روی برچسب تجاری غذای حیوانات خانگی باید نقطه شروعی برای تصمیم گیری در خصوص میزان تغذیه سگ تان باشد. اگر همیشه گرسنه بنظر می رسند، ممکن است لازم باشد به آن ها غذای بیشتری بدهید. مراقب باشید برخی از سگ ها همیشه گرسنه بنظر می رسند ولی این در حالی است که اضافه وزن دارند. پس ممکن است لازم باشد از یک غذای رژیمی استفاده کنید که احساس سیری بیشتری به آن ها بدهد.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *