نگهداری از سگ

آیا سگ ها می توانند پاستا، اسپاگتی، و یا رشته فرنگی بخورند؟

آیا سازندگان انیمیشین اسپاگتی Lady and Tramp مجوز هنری داشته اند و یا ماکارونی واقعاً یک غذای سالم و خوشمزه برای سگ هایمان است؟ برخی از غذاهای مورد علاقه انسان ها باعث ایجاد مشکلات جدی سلامتی برای حیوانات خانگی می شوند. بنابراین طبیعی است صاحبان حیوانات خانگی نگران این موضوع باشند که اسپاگتی یا رشته فرنگی ممکن است در دسته غذاهای مضر قرار بگیرند. اگر به این موضوع فکر می کنید آیا سگ ها می توانند پاستا بخورند یا نه و همزمان ظرفتان را پر از ماکارونی خوشمزه می کنید، باید در خصوص این غذا و نیازهای غذایی سگ تان اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای سلامتی و رفاه حالشان بگیرید.
آیا سگ ها می توانند پاستا بخورند؟
سگ ها می توانند پاستا بخورند ولی چند نکته مهم وجود دارد. شما فقط باید پاستاهایی را به آن ها بدهید که بدون سس یا نمک پخته شده اند. به همین دلیل است که انبوه ماکارونی خوشمزه در بشقاب های ما معمولاً چیزی نیست که سگ ها باید داشته باشند بخصوص اگر مواد سمی برای توله سگ هایمان همچون سیر و یا پیاز بخشی از دستور تشکیل آن غذا یا خوراک باشد. بعلاوه، خود ماکارونی نباید زیاد در منوی سگ تان باشد زیرا می تواند منجربه اضافه وزن برای این حیوان خانگی شود. بنابراین اگر تصمیم دارید سگ خود را با این غذای انسانی عادت دهید، مطمئن شوید هر چند وقت یکبار و فقط مقدار کمی از آن را به حیوان می دهید. مثل همیشه بهتر است قبل از افزودن هر گونه غذای انسانی مانند ماکارونی، رشته فرنگی، یا اسپاگتی به رژیم غذایی سگ تان، نظر دامپزشک را بپرسید.
آیا پاستا برای سگ مفید است؟
پاستا لزوماً برای سگ ها بد نیست چون برای آن ها مسئله سمی به همراه ندارد ولی با این حال نباید بخشی از رژیم غذایی متعادل این حیوان را تشکیل دهد. اینکه آیا ماکارونی را باید به سگ بدهید یا خیر، بستگی به این موضوع دارد که آن ها هر چند وقت یک بار لحظه Lady and Tramp خود را دارند و اینکه آیا وضعیت سلامتی شان خوب است یا خیر. اگر سگ ها نسبت به غلات و یا گندم حساسیت نداشته باشند، می توانند پاستا بخورند. بیاد داشته باشید آن ها ارزش غذایی زیادی از این غذا دریافت نمی کنند. از این گذشته، ماکارونی عمدتاً کربوهیدرات است که در مقادیر مناسب به حیوان خانگی شما انرژی مضاعف داده اما در مقادیر زیاد می تواند برای حفظ وزن و سلامتش مضر باشد. همچنین در ذهن بسپارید که سگ ها براحتی می توانند این انرژی (همراه با بسیاری از مواد غذایی مهم دیگر) را از یک غذای سگ با کیفیت خوب نیز دریافت نمایند. بنابراین اشکالی ندارد که سگ تان از خوردن گهگاه پاستا لذت ببرد اما نباید به بخش منظمی از وعده غذایی اصلی اش تبدیل شود.
آیا سگ ها می توانند اسپاگتی بخورند؟
خبر خوب این است که سگ ها نیز می توانند اسپاگتی و البته فقط نوع ساده آن را بخورند. اگرچه سس هایی که ما مصرف می کنیم بهترین بخش در این غذا هستند اما مواد موجود در سس ها می تواند دنیایی از مشکلات را برای سگ تان ایجاد نماید که فقط بدلیل وجود موادی مانند سیر نیست که برایشان سمی است. حتی محتوای نمک یا شکری که معمولاً در سس های اسپاگتی و ماکارونی وجود دارد نیز می تواند در ایجاد مشکلاتی برای سیستم گوارش سگ نیز کافی باشد. می توانید هر چند وقت یکبار اسپاگتی را به سگ تان بدهید اما فقط زمانی که بدون مواد اضافی پخته شده است.
آیا سگ ها می توانند رشته فرنگی بخورند؟
سگ ها می توانند رشته فرنگی بخورند اما فقط به عنوان یک غذای خاص. رشته فرنگی برای رفع نیازهای غذایی سگ، چندان مناسب نیست. حتی اگر برای سگ ها سمی هم نباشد، بدلیل محتوای بالای کربوهیدرات ها می تواند در بروز مشکلات وزنی حیوان نیز دخیل باشد. بدین ترتیب اگر سگ تان بطور تصادفی یک تکه رشته فرنگی در دهان خود داشت، به احتمال زیاد مشکلی ندارد اما اگر علائم غیرعادی ظاهر شد، مراقب حیوان باشید. در مورد این که اجازه دهید نودل در کاسه غذای سگ تان به صورت منظم وجود داشته باشد، بهتر است غذاهای سالم تری را برای خوراک یا غذای سگ انتخاب کنید که بیشتر با نیازهایش سازگار است.
چگونه بفهمیم سگ به پاستا واکنش آلرژیک دارد یا خیر
کالری اضافی و احتمالاً مواد سمی سس دو دلیلی هستند که پاسخ به سوال زیر را دقیقاً “بله” جواب نمی دهند: “سگ ها می توانند پاستا بخورند؟”. اما نگرانی دیگری که ممکن است صاحبان سگ هنگام پاستا دادن به توله ها داشته باشند، خطر ابتلا به واکنش آلرژیک است. پاستا معمولاً از مواد ساده ای مانند آرد، تخم مرغ، و آب درست می شود. اجزای اصلی که باید مراقبشان باشید تخم مرغ و آرد هستند زیرا گاهی اوقات ممکن است باعث واکنش آلرژیک شوند. اگر سگ شما به گندم آلرژی داشته و یا غلات را تحمل نمی کند، در اینجا برخی از رایج ترین علائمی آورده شدند که باید به آن ها توجه کنید: خارش، اسهال، استفراغ یا پنجه زدن مداوم در گوش که ممکن است نشانه عفونت گوش باشد. اگر دیدید سگ تان علائم غیرطبیعی از خود نشان می دهد، فوراً با دامپزشک تماس بگیرید. در نتیجه می توان به سرعت مشکل را تشخیص داد.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *