نگهداری از سگ

پرتقال برای سگ ها مفید است یا مضر؟ آیا سگ ها می‌توانند پرتقال بخورند؟

پرتقال برای سگ

آیا تا به حال پیش آمده که سگ پشمالویتان موقع خوردن پرتقال به شما خیره شود و بخواهد در لذت خوردن پرتقال با شما همراه شود؟ در این حالت باید بدانید که پرتقال برای سگ مفید است یا مضر. آیا پرتقال خوردن سگ او را مسموم می کند یا سگ ها می توانند پرتقال بخورند.

ما این مقاله را به همین منظور تهیه کرده ایم تا به این سوال که آیا سگ ها می توانند پرتقال بخورند یا خیر؟ پاسخ دهیم. همه چیز درباره پرتقال خوردن سگ، مفید یا مضر بودن پوست پرتقال برای سگ، آب پرتقال برای سگ را بررسی کرده ایم. پس تا انتها با پت شاپ آنلاین پتیسما همراه باشید تا کاربردی ترین اطلاعات را در اختیار تان قرار دهیم.

از آنجایی که غذای سگ تجاری از منظر تغذیه ای متعادل است، بنابراین سگ شما نباید به مکمل هیچ یک از این مواد مغذی نیاز داشته باشد. اما اگر دوست پشمالویتان برای این خوراکی شیرین التماس کند، می توانید با دادن مقادیر کم، باعث خوشحالی و لذتش شوید.

آیا سگ ها می توانند پرتقال بخورند؟

درحالی که سگ ها با هر نژاد، سن، و اندازه ای می توانند بدون هیج مشکلی پرتقال بخورند اما باید از مصرف آن توسط سگ هایی اجتناب کنید که برخی از شرایط زمینه ای مربوط به سلامتی را دارند. به عنوان مثال سگ هایی که اضافه وزن داشته و یا از دیابت رنج می برند، نباید پرتقال بخورند. درحالی که قند طبیعی موجود در پرتقال ذاتاً بد نیست، اما می تواند بر سطح قند خون سگ های دیابتی تأثیر بگذارد و اگر به مقدار زیاد تغذیه شود نیز می تواند کالری اضافی بوجود آورد. در نتیجه اگر چه پرتقال جزو میوه های ممنوعه برای سگ ها نیست، اما می تواند برای یرخی سگ ها مشکل ایجاد کند.

قندی که بطور طبیعی در پرتقال یافت می شود و همچنین ماهیت اسیدی آن، می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده در برخی سگ ها شود. برای حصول اطمینان از عدم وقوع این اتفاق، باید برای اولین بار فقط یک تکه کوچک از پرتقال را به سگ تان بدهید. به سگ هایی که سیستم گوارشی (GI) حساسی دارند به هیچ وجه نباید پرتقال داد.

تمام خوراکی هایی که به سگ تان می دهید (از جمله هر میوه ای مانند پرتقال) هرگز نباید بیش از 10 درصد کالری دریافتی روزانه این حیوان را تشکیل دهند. بنابراین مطمئن شوید وعده های غذایی حیوان خانگی تان را مطابق با این موضوع تنظیم می کنید.

آیا سگ ها می توانند نارنگی، کلمانتین، و ماندارین بخورند؟

سگ ها می توانند نارنگی و کلمانتین بخورند. در حقیقت سگ ها می توانند انواع پرتقال از جمله ماندارین و پرتقال ساتسوما را بخورند.

پوست پرتقال برای سگ ها مضر است؟

همیشه قبل از تغذیه سگ تان، باید پوست و دانه های پرتقال را از برش های گوشت میوه پرتقال جدا کنید. هضم پوست سخت است و می تواند منجربه انسداد روده شود. روغن های موجود در پوست همچنین می توانند باعث ناراحتی جدی دستگاه گوارش (ناراحتی معده) شوند که منجربه استفراغ، اسهال، و احتمالاً کم آبی بدن می گردد.

آیا سگ ها با هر اندازه و نژادی می توانند پرتقال بخورند؟

اندازه و نژاد سگ شما نیز ممکن است بر نحوه هضم پرتقال توسط بدن حیوان تأثیر بگذارد. سگ های نژاد بزرگ می توانند مقادیر بیشتری را نسبت به سگ های نژاد کوچک تحمل کنند. بنابراین درحالیکه یک نژاد هاسکی یا ژرمن شپرد ممکن است دو یا سه قسمت از پرتقال را بدون هیچ مشکلی بخورد، ولی نژادهای کوچکتری مانند یورکی یا پامرانین در صورت خوردن این مقدار احتمالاً دچار ناراحتی معده می شوند. همچنین همین مقدار پرتقال نسبت بیشتری از کالری و قند مصرفی روزانه سگ های کوچکتر را در مقایسه با سگ های بزرگتر تشکیل می دهد.

آیا توله سگ ها می توانند پرتقال بخورند؟

بله، توله سگ ها می توانند پرتقال بخورند اما ممکن است نسبت به سگ های بالغ، بیشتر در معرض اختلالات گوارشی قرار گیرند. به همین دلیل توصیه می شود فقط مقدار بسیار کمی پرتقال به توله سگ تان بدهید. همین کار باید برای سگ های بالغ نیز انجام شود یعنی پوست و دانه ها گرفته شوند.

آیا سگ ها می توانند آب پرتقال بخورند؟

درحالی که آب پرتقال برای سگ ها سمی نیست، ولی توصیه نمی شود آن را به عنوان خوراکی به حیوان بدهید چرا که قند زیادی داشته و بسیار اسیدی است.

آیا سگ ها می توانند انواع دیگری از مرکبات را بخورند؟

بخش گوشتی مرکباتی مانند لیمو، لیموترش، و گریپ فروت برای سگ قابل خوردن است. با این حال بیشتر سگ ها آن ها را دوست ندارند زیرا این بخش میوه های مذکور، بسیار ترش و اسیدی است. پوست و دانه تمامی مرکبات نیز می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی شود.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *