نگهداری از گربه

نگهداری غذای گربه | چگونه غذای گربه را تازه نگه داریم؟

شما در خصوص نیازهای غذایی گربه تان تحقیق کرده و برندها را با یکدیگر مقایسه کرده اید. در نهایت بهترین گزینه را برای گربه مورد علاقه تان خریداری کردید. حالا این سوال مطرح می شود: “به منظور تازه و سالم نگه داشتن غذای گربه تا بیشترین زمان ممکن، بهترین راه نگهداری آن چیست؟”

اول بیایید یک قدم به عقب برگردیم. تمامی غذاهای گربه باید تاریخ “بهترین تا قبل از” یا “بهترین تا زمان” را در جایی روی کیسه یا قوطی شان به صورت چاپی داشته باشد. در صورت امکان، کیسه ها یا قوطی های تاریخ داری را بخرید که تا حد امکان بیشتر اعتبار دارند. با انجام این کار، می توانید تازه ترین غذای موجود در قفسه فروشگاه را بخرید. بخاطر داشته باشید این تاریخ ها خطاناپذیر نیستند یعنی اینکه غذا یک روز پس از تاریخ “بهترین تا زمان” هم اعتبار دارد و همچنین اگر بسته بندی در معرض خطر قرار بگیرد، غذا ممکن است خیلی زودتر هم خراب شود.

قبل از خرید، بسته بندی ماده غذایی را بررسی کنید تا از سالم بودنش، مطمئن شوید و اینکه قوطی ها بیرون زدگی یا نشتی نداشته باشند. وقتی به خانه رسیدید، از فکرتان استفاده کنید یعنی اگر کیسه یا قوطی را باز می کنید و بنظر می رسد که غذا بو می دهد یا گربه تان تمایلی به خوردنش ندارد، سریعاً تغذیه گربه از آن بسته غذایی را متوقف نمایید. تولید کنندگان معتبر غذای حیوانات خانگی، از محصولات خود بشدت دفاع می کنند و ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهند.

نگهداری غذای خشک گربه ها

نحوه نگهداری جعبه یا بسته غذایی پس از برداشتن از فروشگاه و ورود به منزل می تواند تفاوت زیادی در مدت زمان تازه ماندن و حفظ مشخصات غذایی ایده آل آن بسته ایجاد نماید. قرارگیری در معرض هوا، نور، دمای گرم، و رطوبت می تواند سرعت تجزیه مواد غذایی را افزایش دهد. برای محدود کردن شدت این اثرات، غذاهای خشک را در بسته بندی اصلی خودشان نگهداری کنید. کیسه های غذای گربه باکیفیت بر اساس نظریه جلوگیری از ورود مواد بیرونی به داخل بسته بندی طراحی شده اند. کیسه را با دقت باز نموده تا بتوانید مجدد آن را رول کنید و یا آن را با گیره، بسته نگه دارید یا در بین دفعات استفاده، حتماً درب ظرف یا کیسه را ببندید.

سطل های پلاستیکی، شیشه ای، یا فلزی نیز می توانند در محافظت از غذای گربه در برابر عناصر و حشرات، جوندگان، و سایر جانوران موذی کمک کنند. اما صاحبان حیوانات خانگی باید بجای ریختن مستقیم کیبل، ماده غذایی را درون ظرف و در کیسه اصلی خودش قرار دهند. کیسه یا ظرف را بالاتر از سطح زمین و در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید. در حالت ایده آل، غذای خشک باید طی مدت 6 هفته پس از باز کردن کیسه غذا مصرف شود.

بنابراین اندازه مناسب کیسه مد نظرتان را انتخاب کنید. کیبل را می توان برای یک روز یا بیشتر درون کاسه غذا گذاشت اما بیشتر از مقداری به حیوان ندهید که باید طی 24 ساعت مصرف کند. وعده های غذایی بزرگتر، توانایی شما جهت نظارت بر اشتهای گربه تان را محدود می کند و حیوانات خانگی را در معرض خطر پرخوری و چاقی قرار می دهد. کاسه های مورد استفاده برای غذای خشک را حداقل یک بار در هفته داخل آب گرم و صابون بشویید.

نگهداری غذای کنسرو شده گربه ها

یک قوطی باز نشده غذای گربه در صورتی می تواند تا چندین سال تازه بماند که در مکانی خشک و خنک نگهداری شود. اما حتماً بیاد داشته باشید فقط قوطی هایی را خریداری کنید که می توان آن ها را قبل از رسیدن به بهترین تاریخ مصرفشان، استفاده کرد. پس از باز شدن درب کنسروها، نباید بیش از 7 روز در یخچال نگهداری شوند. اگر فکر می کنید نمی توانید از کل قوطی در طی این مدت استفاده کنید، بخش های یکبار مصرف را فریز کرده و بر حسب نیاز آن ها را آب کرده و مجدداً استفاده نمایید. غذاهای کنسروی که باز شده و در دمای اتاق رها شده اند، باید بعد از 4 ساعت دور ریخته شوند. قبل از پر کردن مجدد ظرف غذا، حتماً آن را تمیز کنید. شما مبلغ زیادی را برای خرید غذای گربه تان خرج کرده اید. پس اجازه ندهید نگهداری نامناسب بسته بندی، سلامت و رفاه گربه تان را به خطر بیاندازد.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *