نگهداری از گربه

زمان و مقدار غذای گربه | چند بار در روز به گربه غذا بدهیم؟

مقدار غذای گربه

میزان غذای گربه پشمالوی شما چقدر است؟ حتما می دانید که باید مقدار غذای گربه و زمان غذا دادن به گربه تان مشخص باشد. اگر نمی دانید که چند بار در روز باید به گربه تان غذا دهید، این مطلب اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می دهد. تا انتها با پت شاپ پتیسما همراه باشید تا از مقدار غذای گربه در طول روز باخبر شوید.

غذا دادن به گربه در سنین و مراحل مختلف

عادات تغذیه گربه، با افزایش سن تغییر می کنند. نیازهای تغذیه ای این حیوان نیز تغییر خواهند کرد. کایلین هاینز VMD، MS، DACVN، و متخصص تغذیه دامپزشکی گفت: “ما می دانیم بچه گربه ها و گربه های در حال تولید مثل مخصوصاً ملکه ها، نسبت به گربه های بالغ، به مواد مغذی بیشتری در زمان حفظ و بقاء، نیاز دارند.”

فراتر از آن، هاینز همچنین گفت تحقیقات زیادی در این خصوص انجام نشده تا به صاحبان حیوانات خانگی بگوید که گربه یک ساله در مقایسه با گربه های بسیار مسن، از نظر مواد مغذی به چه چیزهایی نیاز دارد. او می گوید: “رژیم های غذایی زیادی برای گربه های سالخورده وجود دارد اما هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد که این رژیم ها باید مطابق با نیازهای این حیوانات طراحی شوند.”

به گفته هاینز این امکان وجود دارد گربه بزرگترتان، از غذای یک حیوان مسن تر لذت ببرد ولی همچنین احتمال دارد که نتواند هیچ بهره ای از آن غذا بگیرد. بهترین توصیه او این است بیاد داشته باشید که رژیم غذایی گربه تان به نیازهای خود حیوان بستگی دارد و برنامه ریزی جهت تهیه مواد مغذی را به صورتی مد نظر داشته باشید که حیوان خانگی در هر مرحله از زندگی به آن نیاز دارد.

وزن و مشکلات سلامتی گربه تان نیز در تعیین این موضوع نقش دارد که چه چیزی را و هر چند وقت یکبار باید بخورد. درخواست راهنمایی از دامپزشک بخصوص اگر حیوان خانگی تحت رژیم درمانی قرار دارد، همیشه یک گزینه خوب است و یا می توانید از ابزار محاسبه گر غذای گربه، برای انتخاب بهترین غذا استفاده نمایید.

زمان و نحوه غذا دادن به گربه، اهمیت دارد

همچنین باید تصمیم بگیرید چگونه می خواهید به گربه تان غذا بدهید. حتماً بیاد داشته باشید وقتی روشی را انتخاب کردید، گربه تان به آن عادت می کند.

تغذیه آزاد یک گربه

اگر احساس می کنید گربه تان همیشه گرسنه است، ممکن است به تغذیه آزاد فکر کرده باشید. این روش به حیوان خانگی شما اجازه می دهد تا زمانی که تصمیم می گیرد گرسنه است، چند وعده غذایی کوچک را در طول روز بخورد. البته بدیهی است که فقط می تواند غذای خشک را بخورد زیرا غذای مرطوب ممکن است فاسد شود. اما این کار را با احتیاط ادامه دهید. تغذیه آزاد به احتمال زیاد منجربه پرخوری و چاقی حیوان می شود که بنا به گفته هاینز باید نگرانی اصلی صاحبان گربه باشد.

تغذیه آزاد همچنین باعث می شود متوجه تغییرات در عادات غذایی بچه گربه تان شوید که می تواند نشانه هایی از وجود ناراحتی باشد. اگر تصمیم دارید وارد این مسیر شوید، اندازه گیری غذایی که بطور روزانه به گربه تان می دهید، همچنان اهمیت دارد. ظرف غذا را فقط یک بار در روز پر کنید تا به گربه تان کمک کنید بجای قورت دادن غذا، آن را بدرستی بخورد. اگر تغذیه آزاد را انتخاب می کنید، بخاطر داشته باشید در صورت نیاز، حرکت به سمت تغذیه برنامه ریزی شده ممکن است کار مشکلی باشد.

غذا دادن به گربه در وعده‌های غذایی منظم

شما می توانید تغذیه برنامه ریزی شده که گاهی اوقات به آن تغذیه وعده غذایی منظم نیز می گویند را از زمانی آغاز کنید که گربه تان جوان است. ارائه غذای مرطوب یا خشک به بچه گربه (یا گربه) در زمان معینی از روز، بهترین راه نظارت دقیق بر میزان خوردن حیوان خانگی تان می باشد.

این موضوع بویژه در خانواده های دارای چند گربه، خیلی مفید است. با این حال ممکن است متوجه شوید گربه تان بین وعده های غذایی اصلی، درخواست غذا می کند. بسیاری از کارشناسان می گویند یک بچه گربه باید تا سه بار در روز تغذیه شود اما زمانی که یک ساله شد، تغذیه دو بار در روز برایش قابل قبول است.

تغذیه ترکیبی یک گربه

البته می توانید روی ترکیبی از دو گزینه تغذیه با غذای خشک و مرطوب تمرکز کنید. این یک راه عالی برای تغذیه گربه تان با غذای کنسرو شده یعنی دو بار در روز در زمان های معین و غذای خشک است که بطور آزادنه در طول روز در دسترس حیوان قرار دارد.

این کار به شما اجازه می دهد در مورد زمان و مقدار غذای گربه تان بیاندیشید. هاینز می گوید گربه ها در سنین جوانی ترجیحات و اولویت های غذایی مختص خودشان را توسعه می دهند اما ممکن است بعداً در طول زندگی، زمان هایی پیش آید که از یک اولویت به ترجیح دیگری نیاز داشته باشند. بنابراین عرضه غذای خشک و مرطوب برای ایجاد انعطاف پذیری در تغذیه، بسیار مهم است.

صرف نظر از اینکه کدام روش را انتخاب می کنید، ایجاد مکان ساکت و آرام برای غذا خوردن گربه تان مهم است زیرا گربه ها ترجیح می دهند به تنهایی غذا بخورند. و اگر شما یک خانواده با چند گربه هستید، هر گربه باید مکان مربوط به آب و غذای مختص خودش را داشته باشد.

پازل ها و معماهای غذایی، یک فعالیت عالی در جالب انگیزتر کردن زمان غذا برای گربه تان محسوب می شوند زیرا غریزه طبیعی گربه سانان این است که برای رسیدن به غذایشان کار کنند. هر غذای مرطوب یا خشکی که در پایان روز باقی بماند، باید دور ریخته شود تا مطمئن شوید گربه تان همیشه غذای تازه می خورد.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *