نگهداری از سگ, نگهداری از گربه

5 نکته برای لاغر نگه داشتن حیوان خانگی تان در این زمستان

سگ و گربه در رمستان

افزایش وزن در زمستان فقط مشکل مختص انسان ها نیست. این موضوع برای حیوانات خانگی مان نیز دردسرساز است. خوشبختانه چندین کار وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ها، به سگ یا گربه تان کمک کنید تا از افزودن چربی های غیرضروری در اطراف کمر و بدنش جلوگیری نماید. حالا بیایید به چند مورد از این کارها نگاهی بیاندازیم.

1. با دامپزشک مشورت کنید

دکتر Ernie Ward دامپزشک و موسس انجمن چاقی و پیشگیری از بروز چاقی حیوانات خانگی می گوید “اگر با دامپزشک تان در مورد نوع و مقدار غذاها و خوراکی هایی که به حیوان خانگی تان می دهید، صحبت نکنید؛ یک گام مهم در انجام مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه را از دست داده اید.” دامپزشک همچنین وزن حیوان خانگی تان را ثبت می کند تا بتواند افزایش یا کاهش بیشتر وزن حیوان را بخوبی ارزیابی نماید.

2. حیوان را بیشتر تمرین و ورزش دهید

دکتر Joe Bartges متخصص تغذیه دامپزشکی و رئیس بخش علوم بالینی حیوانات کوچک در دانشگاه تنسی می گوید “گروه بزرگی از صاحبان حیوانات خانگی وجود دارد که حیوانات خانگی شان را تا سر حد مرگ دوست دارند و این علاقه کوکورانه باعث می شود کالری زیادی به حیوان بدهند و ورزش و فعالیت کافی برایش تعیین نکنند.” با دامپزشک تان درباره این موضوع صحبت کنید که چه نوع فعالیت بدنی برای سن و وضعیت حیوان خانگی در زمستان امسال بهتر است. اغلب دویدن یا پیاده روی به مدت 30 دقیقه در روز و 3 یا 4 بار در هفته برای سگ ها کافی است. گربه ها هم می توانند با انجام بازی های داخل خانه مانند تعقیب پرهای معلق در اطراف و یا موش اسباب بازی به مدت 15 الی 20 دقیقه در روز، بازی و فعالیت کنند.

3. رژیم غذایی را بر اساس این موضوع تنظیم نمایید

آیا اِشکالی ندارد حیوان خانگی تان همانند بسیاری از ما انسان ها در طول زمستان به یک دوره “خواب زمستانی بدون فعالیت” برود؟ این کار چندان ایده آل نیست. اما اگر رژیم غذایی حیوان مطابق با آن تنظیم نشود، مشکل می تواند خیلی بدتر و وخیم تر شود. دکتر Ken Tudor می گوید “ورزش و فعالیت کمتر به معنای مصرف کالری کمتر است. استمرار در ارائه همان مقدار غذا به حیوان باعث افزایش وزنش در زمستان می شود که ناسالم و ناخوشایند است.” اگر مطمئن نیستید باید چه مقدار کالری را از رژیم غذایی حیوان خانگی تان کم کنید، از دامپزشک مشورت بگیرید تا در مقدار غذای گربه و غذای سگ تان شما را راهنمایی کنند.

4. از خوراکی ها به مقدار کم استفاده کنید (حتی اگر در دسترس هستند)

بسیاری از دامپزشکان توصیه می کنند در طول زمستان، خوراکی های حیوانات خانگی را بطور کامل از رژیم غذایی آن ها حذف کنید مخصوصاً اگر اینکه حیوان قبلاً هم اضافه وزن داشته است. بهرحال اگر دامپزشک تان فکر نمی کند مصرف خوراکی ها تأثیر منفی بر برنامه کاهش وزن حیوان داشته، می تواند دلیل خوبی برای انجام این کار باشد. ممکن است بتوانید از خوراکی های سالم به عنوان راه موثری برای ترغیب حیوان خانگی تان به انجام فعالیت بیشتر و سوزاندن وزن های اضافی، استفاده کنید. البته تا زمانی که حیوان خانگی تان، ورزش و فعالیت بدون پاداش مبتنی بر غذا را بیاموزد، باید از خوراکی ها به مقدار کم و فقط برای مدت کوتاهی استفاده نمایید.

5. این کار را به یک هدف خانوادگی مبدل سازید

شریک زندگی، بچه ها، یا هم اتاقی تان؛ موضوع مهم این است که مطمئن شوید همگی آنان هدفتان را می دانند یعنی اینکه می خواهید وزن حیوان خانگی تان را زمستان امسال در وضعیت مناسبی نگه دارید. به این ترتیب آن ها نه تنها می توانند به مشارکت حیوان خانگی در برنامه های ورزشی و بازی ها کمک کنند، بلکه از دزدیده شدن خوراکی ها و باقیمانده های روی میز توسط حیوان نیز جلوگیری می کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *