نگهداری از گربه

چرا گربه ها از خیار میترسند؟ گربه ها را با خیار نترسانید !

چرا گربه ها از خیار می ترسند

حتما شما هم ویدیو های خنده داری که در فضای مجاری منتشر شده و نشان دهنده ترس گربه از خیار است را دیده اید و برایتان سوال پیش آمده که چرا گربه از خیار می ترسد. گربه هایی که با دیدن ناگهانی خیار پشت سرشان، از جا میپرند و یا در مواجه با خیاری که روی زمین افتاده، ترس نشان می دهند و دوری می کنند. ما در این مطلب، ترس گربه از خیار را بررسی کرده ایم . به این سوال که چرا گربه ها از خیار می ترسند، پاسخ داده ایم.

اگر چه شاید این ویدیدو ها خنده دار باشند و توجه بسیاری را به خودش جلب کند اما لازم است بدانید که نباید این موارد را روی گربه خود امتحان کنید و او را با خیار بترسانید. اما چرا نباید گربه را با خیار بترسانیم؟ در انتهای این مطلب توضیح داده ایم که چرا. پس به خواندن تان ادامه دهید تا اطلاعات خوبی کسب نمایید.

خیار ممکن است گربه ها را به یاد مارها بیاندازد

چند نظریه مطرح شده است اما پاسخ قطعی وجود ندارد. اکثر متخصصان معتقدند لزوماً خود خیار نیست که گربه ها را می ترساند. یکی از متداول ترین توضیحات این است که خیار، گربه ها را به یاد مارها می اندازد. Con Slobodchikoff رفتارشناس حیوانات و نویسنده کتاب Chasing Doctor Dolittle: Learning the Language of Animals به ABC News گفت: “گربه ها از لحاظ ژنتیکی و بواسطه غریزه، به دوری از مارها عادت کرده اند. خیار به اندازه کافی شبیه مار بوده که ترس غریزی گربه از مارها را در خود دارد.” شاید دور از ذهن بنظر نرسد که گربه ها از مارها می ترسند اما احتمالاً از 13 کاری مطلع نیستید که گربه شما از آن ها متنفر است.

گربه ها دوست ندارند خیار پشت سرشان باشد

ایده دیگر این است که ظهور ناگهانی خیار چیزی است که گربه را می ترساند. میکل دلگادو مشاور رفتار گربه ها که رفتار حیوانات و روابط انسان-حیوان خانگی را به عنوان موضوع مطالعه در مقطع دکترای دانشگاه کالیفرنیا در برکلی مورد بررسی قرار می دهد، گفت این کار شبیه نخ دندان است یعنی کسی را با پنهان شدن پشت سرش غافلگیر کنید. گزارش ها و ویدئوهایی از سایر میوه ها و سبزیجات از جمله سیب و موز که گربه ها را می ترسانند، احتمال این نظریه را تقویت می‌ کند.
جیل گلدمن متخصص رفتار حیوانات در جنوب کالیفرنیا توضیح می دهد که خیار واکنش های غافلگیرکننده طبیعی گربه ها را تحریک می کند. او می گوید:

“گربه با واکنشی بهت انگیز اغلب سعی می کند در سریع ترین زمان ممکن از موقعیت خارج شده و سپس از راه دور دوباره آن را ارزیابی نماید.”

سایر غرایز طبیعی گربه نیز گیج کننده اند. به همین علت می خواهید در خصوص چگونگی رمزگشایی رفتار گربه تان، بیشتر مطالعه کنید. مهم است بدانید بجای پیروی از چیزهای کلیشه ای، بهتر است بدانید چه چیزی برای گربه تان خوب است. این موضوع را بفهمید که آیا گربه تان باید شیر بنوشد یا خیر.

چرا نباید گربه را با خیار بترسانید؟

اگرچه ویدئوهایی که گربه ها از خیار و سایر میوه ها ترسیده اند، سرگرم کننده هستند اما کارشناسان توصیه می کنند از انجام هرگونه شوخی مشابه در خانه با حیوان خانگی خود خودداری کنید. انجام این کار برای سلامتی آن ها خوب نیست.

گزارش های National Geographic برای نمایش پیامدهای این کار نشان می دهد که عمل فوق باعث می شود گربه ها به خود صدمه زده، چیزی را شکسته، یا استرس طولانی مدت در آن ها بوجود آید. گربه ها طرفدار آب نیز نیستند. در اینجا نحوه حمام کردن گربه بدون ایجاد خراشیدگی نشان داده شده است. اما این تنها زمانی نیست که می توانید ناخواسته به گربه خود آسیب برسانید. 12 اشتباه خطرناک دیگر نیز وجود دارد که صاحبان گربه هرگز نباید مرتکب شوند.

به این مطلب امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *